Uwe Boll

3,9
925 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Uwe Boll

Odbywa się to na zasadzie: "ludzie źle o nim piszą i nisko oceniają, ja tez tak zrobię". Uwe Boll geniusze nie jest. Większość filmów to kaszanki poziomu telewizyjnego. Na pewno jednak nie zasługuje na ocenę 1,83! W jego dorobku są naprawdę niezłe obrazy jak Postal, Seed lub przyzwoity Tunnel Rats. Drodzy użytkownicy więcej obiektywizmu, a niej ulegania nagonce. Ode nie 6/10.

Pseudoautochton

Zgadza się.
Komentarz jakiejś dziwczynki pod postacią Colina Farrella:
"Niektórzy uwarzają,ze jest do bani a inni że jest super.Ja sie już pogubiłam i trudno mi to stwierdzic bo jkos jego osoba mnie nieprzekonuje i jestme ciekawa co Wy myślicie o nim?moze jakies ciekawostki idt.

Pseudoautochton

Zgodzę się ale poniekąd.Co do braku obiektywizmu to możliwe.Jednak ciężko
jest być obiektywnym w tym wypadku.Uważam że ocena jest zasłużona.Filmy
które wymieniłeś są wg mnie bardzo marne.Postal ma ode mnie 1 a niewiele
filmów może się u mnie pochwalić taką oceną.Weź pod uwagę że raczej
mniejsza część użytkowników tutaj ulega "presji otoczenia",ponieważ tym
zbrukał tytuły które wielu ludzi lubiło.Nie życzę mu oczywiście śmierci tak
jak niektórzy na tym forum(którzy się dodatkowo tym chwalą) ale w moim
odczuciu,ocena zasłużona.

Serge91

Dlaczego Postalowi dałeś 1? To świetny film, do tego dobrze oddający ducha gry. Jego głównym atutem jest autoironia Bolla, która tutaj miała mistrzowski wymiar.

Pseudoautochton

Mistrzostwo głupoty.

Pseudoautochton

Na dodatek zebral budzety na kolejne 4 filmy w tym roku. Zgadza sie z Toba, az tak kiepski to on nie jest i jego filmy przynajmniej wygladaja jak filmy. Swoja droga jakby pokonsultowal troche scenariusze, zeby fabula trzymala sie kupy to robilby calkiem udane kino akcji.
Mysle, ze typ 1,8 bierze sie stad, ze fani maja mu za zle ekranizacje gier. Uwe tylko sprytnie zbiera fundusze na nowe filmy, zbieznosc z tytulami gier jest niewielka.

Pseudoautochton

A ja mu dalem 1/10 za to ze spierdolil takie licencje jak Alone in the dark czy House of the dead.

Pseudoautochton

A ja mu dalem 1/10 za to ze spierdolil takie licencje jak Alone in the dark czy House of the dead.

Pseudoautochton

no nie! widziałem postala i to jest straszny crap, poza tym po zrobieniu bloodrayne, alone in the dark i house of the dead myślę, że zasługuje na taką ocene.

oleY

Ale nie bierzecie pod uwagę tego że zwykle strona techniczna, wykonanie i sama gra aktorka i dobór aktorów zła nie jest. Zwykle cały problem polega na miernych scenariuszach których Boll nie pisze.

WK1989

pisze, pisze ;) spokojna głowa poczytaj sobie w dziale scenariusze. Wybitne to to nie jest.

Pseudoautochton

Nie mogę uwierzyć, że w tych jego "dziełach" dosyć dobrzy(aktorki) aktorzy:
Ben Kingsley,Michael Madsen i Michelle Rodriguez w BloodRayne
Christian Slater w Alone in the Dark: Wyspa cienia
Ray Liotta, Leelee Sobieski, John Rhys-Davies, Ron Perlman w Dungeon Siege: W imię króla
Til Schweiger w Far Cry

Corlone_123

Michael Madsen? Cześć, tu Uwe. Akurat jestem w Vancouver i kręcę film. Masz chwile w weekend? Tak? Ok, wleć. Popijawa na koszt Niemców.

Pseudoautochton

Proste 2/10 więcej nie dam, oglądałem 8 z jego filmów i tylko 2 z nich dało się obejrzeć, nie jestem uprzedzony po prostu na tle takich reżyserów jak Darren Aronofsky czy Tim Burton wypada gorzej niż blado.

Pseudoautochton

Wierz mi, widziałem TYLKO i AŻ jeden film tego faceta; "Postal". Tak jak lubię głupkowate filmy i wręcz kocham Postala, a ekranizację oceniłem na 2, tak z czystym sumieniem oceniłem Uwe na "pałę". Praktycznie każdy kto się zetknął z wątpliwym portfolio Pana B. mówi, pisze, że Postal jest to jego najwybitniejsze dzieło. Zgodnie z tą powszechną opinią śmiem twierdzić, że chłopina nie ma zielonego pojęcia jak kręcić filmy, bo skoro jego największym osiągnięciem jest film zły i mierny, to ja o reszcie jego dorobku filmowego nie chcę nawet słyszeć. Nagonka nie ma tu nic do rzeczy, facet zwyczajnie jest dupnym reżyserem;]

Pseudoautochton

Uwierz, że ja nie daje takich ocen jak inni. Czasem moje oceny są niskie, gdy wszyscy dają wysokie i odwrotnie. Jednak obejrzałem kilka filmów tego reżysera i nie mogę wystawić innej oceny niż 1, bo kłóciłoby się to z moimi przekonaniami. Jeżeli nie reklamowałby, że jego filmy są adaptacjami gier, tylko zbieżność tytułów występuje, to dostałby 2, ale tak nie ma zmiłuj. Adaptacja musi się opierać na pierwowzorze, inaczej nie jest nią ona. A jakie jest podobieństwo choćby takiego BloodRayne, gdzie wszystko dzieje się w 20 wieku, a u niego na dzikim zachodzie? I do tego jeszcze historia nie jest do końca spójna oraz jest dużo błędów logicznych w filmach.
Boll jak dla mnie jest jednym z najgorszych reżyserów w historii.

Pseudoautochton

Ja się nie dziwę, że jak ktoś lubi grę a potem obejrzy jego ekranizację do dostaje gorączki i wystawia mu ocenę 1. Sam dałem mu trochę więcej ale nie jestem pewien czy na to zasłużył. Chociaż i tak jestem pełen podziwu, że przy takim poziomie filmów wciąż zdobywa pieniądze na nowe produkcje i zatrudnia dosyć znanych aktorów. Ale to wciąż za mało żeby wracać do jego filmów.

reese

8/10 Fajnie ,ze istnieja ludzie ,ktorzy kreca srednie kino oraz do tego
podejmuja sie ekranizacji gier.Byc moze specjalnie Uwe daje male
podobienstwo do gier ,aby nie zyc ta sama fabula i do tego jednak wiedziec
,ze to nadal ta gra.Dla mnie to jest sredniej klasy jazda po jego filmach i
zazwyczaj daje mu srednie oceny.


Dungeon Siege kocham ta gre i nadal gram od ponad roku z kumplami jednak
film ogladalem i tak strasznie sie nie zrazilem na niego 5/10 dostal
elegancko i gitara.


Prosze was pomyslcie zanim wystawicie ocene bo na 1 to ja mam 3 filmy i to
takie ,ktorych na sile nie moglem ogladac i do tego po poludniu i wieczorem
spalem na nich bedac po kawach.To sa gowna.Zauwazylem ,ze tutaj sporo osob
daje 10 albo 1 bezsens...

Mayurii

"Dungeon Siege kocham ta gre i nadal gram od ponad roku z kumplami jednak
film ogladalem i tak strasznie sie nie zrazilem na niego 5/10 dostal
elegancko i gitara. "

A gdybyś dał 3 to byś się na niego bardziej zraził? Raczej nie widzę zbyt wielu osób które dają 10 i 1. To o czym mówisz tyczy się tylko dzieci neostrady których mamy od zaje**** wszędzie.

Pseudoautochton

ja to widze tak: bierze pan Boll glosna gre, smaruje scenariusz ktory kompletnie z gra nie ma nic wspolnego oprocz tytulu i glownego bohatera i robi gniota za gniotem liczac na to, ze fani gier i tak to beda chieli zobaczyc i tak wiec naplyw gotowki bedzie. Scenariusze tnie niemilosiernie zapewne z braku funduszy a reklame jego watpliwych dziel zapewniaja mu same gry i to za free.

Shaganashak

Ja słyszałem, że jak film nie przyniesie profitów to on dostaje odszkodowanie z jakiejś firmy ubezpieczeniowej w niemczech i właśnie na tym jedzie Uwe. By film za dużo nie zarobił co trzeba zrobić? GNIOTA :D Podobno to mistrz marketingu i to wszystko jest robione specjalnie. On naprawdę opinię ludzi ma w dupie a podobno swoich antyfanów zaprasza na ring. Wybiera z nich odpowiednie pipeczki i leje ich równo bo ponoć jest w tym dobry. Czysty chwyt marketingowy. Jeśli zaś jesteś boxerem i liczysz na walke z nim. Zapomnij i tak cie nie dopuszczą do niego. ;)

skt84

btw. na youtube można zobaczyć bodajże 3 walki z jego udziałem.

skt84

uwe boll nie ma jaj i to nie sa prawdziwe walki

Pseudoautochton

Z prostego powodu ma 1/10. Może nie jest najgorszym reżyserem świata, ale posiadając taki budżet na film. Czasami sięgający 30-70 mln euro. Mając do dyspozycji naprawdę dobrych i znanych aktorów. I kupując licencje na zajebiste pomysły adaptacji gier. Kręci taka lipę, że szkoda gadać. On dostaje 1/10 za niewykorzystany potencjał jaki posiada!! Tyle pieniędzy, tacy aktorzy, takie pomysły. I co? Wielka kupa. Zasłużył na 1/10.

Pseudoautochton

Zgadzam się z Tobą w zupełności.. Tutaj jest często tak, jak na rynku warzywnym gdzie klient stojący w kolejce, widząc że ktoś kupujący grymasi, rezygnuje, to i on też odchodzi, chociaż nawet nie doszedł do straganu:(

Podniecają się niektórzy Wielkim Kinem bo tak trzeba i wypada... tym chłamem serwowanym i przereklamowanym g...nem, Tymi tzw "komediami" które wcale komediami nie są. Tymi badziewnymi sensacjami "zabili go i uciekł" Podniecają się tylko dlatego, bo to w kinach jest i na plakatach.. Wielka Kinematografia Wielkich Reżyserów co nie jednokrotnie może buty czyścić tzw. kinematografii średniej...To że niestety lwia część ludzi sugeruje się opinią innych, większości to już dawno zostało naukowo stwierdzone i udowodnione ... i tak tutaj też często jest..:(

maaaniek

uwe boll to marka ,produceni daja kase bo jego filmy zarabiaja ,nie wazne czy sa dobre ,wazne ze maja ogladalnosc,wielu kinomaniakow slyszac ze uwe nagral film ida do kina aby ogladnac jego nastepna szmire i wydaja kase na bilet ,im wiecej go krytykujecie tym wieksza ma ogladalnosc ,bo ludzie chca widziec co to znowu za szajs nakrecil, to nie tylko tyczy sie uwe ale wiekszosci filmow ktore teraz sa krecone,nagrywane,zauwazcie ze im wieksza krytyka ty wiesza ogladalnosc

seba2206

raczej ludzie na jego filmy nie walą drzwiami i oknami, to produkcje niszowe rozchodzące się raczej na DVD i poprzez piratów

Pseudoautochton

takiś obiektywny, a dałeś 10/10.

ode mnie dostał 1/10 za to że każdy jego film jaki widziałem, jest po prostu tragiczny praktycznie pod każdym względem.
1/10 także dlatego, ponieważ nie znam gorszego reżysera, więc Uwe jest swego rodzaju wyznacznikiem "jakości"

nie wiem co by musiało się stać żebym zmienił ocenę na choćby 2/10

Stilnes

Dałem 10 aby zawyżyć ocenę, wg mnie zasługuje na 5-6 bo większość jego filmów to kiła, ale są też perełki (w kolejności: Stoic, Rampage, Postal) zasługujące na najwyższe uznanie.

Pseudoautochton

żeby zawyżyć ocenę???
nie jesteś w takim razie wcale lepszy od tych co według ciebie dają niesprawiedliwe 1

BTW, to są dla ciebie perełki???

Stilnes

nie napisałem wyraźnie?

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones