Uwe Boll

3,9
925 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Uwe Boll

Rampage, Stoic, Tunnel Rats i Postal to filmy, które do tej pory wyszły najlepiej spod ręki 'najgorszego reżysera na świecie". Szczególnie dwa pierwsze to klasa sama w sobie. Boll powinien zająć się kręceniem włąsnie takich filmów, o aspołecznych zachowaniach ludzi, brutalne, dosadne i do tego naprawdę z bardzo dobrą grą aktorską. Nie wiem skąd on bierze tych nowicjuszy, ale aktorzy wcielający sie w żołnierzy USA w Tunnel Rats zagrali naprawdę sugestywnie. Tak samo w Stoic. Oprócz Furlonga grają tam dosć nowe twarze i jak wypadają? Rewelacyjnie.
Boll powinien iść w tym kierunku zamiast kręcić kolejne nieudane ekranizacje gier komputerowych (poza Postal. Ten film był tak samo pokrzywiony jak gra i wyszło to naprawdę soczyście).
Mam osobiście nadzieję, ze jeszcze nas jakimś filmem pozytywnie zaskoczy. Oby.

drenz

Postala zacząłem oglądać na iplexie, ale (wyjątkowo jak na mnie) po prostu go wyłączyłem, nie dałem rady :)
Za to Rampage to jeden z bardziej charakternych filmów jakie obejrzałem w ostatnim czasie, naprawdę świetna robota. Jak ktoś napisał w innym temacie - ten film ma tylko jedną scenę w której film obniża loty i jest to wybuch na komisariacie. Chodzi tu oczywiście o jakość tej animacji. Poza tym produkcja wysokiej klasy, jak dla mnie bez zarzutu.
Uwe pokazał mi Rampage, żeby przypadkiem nie poddawać się nurtowi "co od Bolla, to złe". Co prawda Alone in the Dark nadal zostawię z 1/10 (i jako jedyny film fabularny który tak oceniłem...) bo to był po prostu koszmar ;p ale za to Rampage oceniłem na imo zasłużone 8/10.
Ze Stoic oraz Tunnel Rats też się zapoznam, już wcześniej słyszałem o nich parę ciepłych słów.

Muszrom

Polecam, polecam. Tunnel Rats jest takim przeciętnym filmem, ale spokojnie można obejrzeć. Sceny batalistyczne (jeśli to tak można nazwać) są kiepskie (coś a'la wybuch na komisariacie w Rampage), ale świetnie uchwycono to, co się dzieje w tunelach, początek również - rzekłbym - klimatyczny. Stoic to już naprawdę wysoki poziom. Aktorzy niemal wszystko improwizują, wymyślają większość kwestii i wyszło to wszystko naprawdę realistycznie, szczególnie gdy widzi się informujące napisy pod koniec filmu - wtedy tylko na myśl przyszły mi dwa wyrazy: "ja pierd**ę". Do tego aktorstwo naprawdę sugestywne.Ode mnie Stoic zresztą dostał 9 (nieco na wyrost, ale ile jego filmów przed premierą dostaje 1/10...)
Pozdrawiam

drenz

A i zapomniałem dodać, że zachęcił mnie trailer tego filmu: http://www.youtube.com/watch?v=XlTTNiXPV54&feature=player_embedded

drenz

Pojawił się nowy film Bolla - Darfur. Jest jeszcze mocniejszy niż Stoic (sceny zabijania dzieci, w tym nabijanie na kołek niemowląt). Temat dość trudny i przy niskim budżecie wyszedł mu całkiem dobry, mocny film.

drenz

Popieram. Nie obylo sie bez technicznych mankamentow, ale Darfur spelnia w pelni swoja role, ktora jest realistyczne ukazanie jak Arabusy masakruja murzynska ludnosc cywilna Sudanu. Niektore sceny naprawde byly mocne i szokujace, nawet jak na Uwe - widac, ze bardzo mu zalezalo na ciezkim i do bolu prawdziwym przekazie.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones