Uwe Boll

3,9
925 ocen pracy reżysera
powrót do forum osoby Uwe Boll

Nie jakiś rewelacyjny, ale ma swój styl. Zepsuł sobie opinię na świecie nieudanymi ekranizacjami gier komputerowych. Natomiast filmy takie jak "Stoic", "Rampage", "Darfur", "Tunnel Rats" czy "Heart Of America" wychodzą mu naprawdę nieźle. Mają swój charakterystyczny ciężki klimat. Nie są to jakieś wybitne dzieła, ale dobrze się je ogląda.

To całe opluwanie jego osoby jest lekko dziecinne. Może warto czasami spojrzeć na różne jego produkcje, a nie z góry go skreślać tylko dla tego, że nakręcił kilka nieudanych filmów.

largo_lagrande

Ale dzięki nim stał się kultowy w oczach co bardziej sarkastycznych widzów:). I to raczej ekranizację zapewnią mu miejsce w historii kina niż te zapewne dobre (wypada nadrobić) pozostałe filmy.

tc1987

Może z czasem przysłoni ekranizacje gier dobrymi filmami... już zaczął to robić więc myślę, że jeżeli będzie się trzymał obecnej drogi to pozbędzie się złej opinii.

largo_lagrande

Widzicie Panowie, pewnie to jest ta kwestia, że gdyby przeciętne zrobił te kilka filmów które mu "nie wyszły" byłoby inaczej z oceną jego umiejętności. A niestety wyszły beznadziejnie, może oprócz Postala i Bloodrayne: III Rzesza, które nie były złe, a nawet mnie zainteresowały. Sam Postal zapewne dobrze wypadł, bo fabuła jest o niczym, czyli dokładnie tak samo w grze i chyba to jest największy problem ekranizacji gier wideo, że nikt nie trzyma się oryginalnej wersji wydarzeń. Wszędzie widzę profanację tego gatunku na szeroką skalę, żaden scenariusz nie trzyma się oryginału gry, a po co zmieniać coś co ma dobrą i ciekawą fabułę? W końcu te historie z gier podbiły serca graczy, czyli coś w nich musi być. Takim przykładem nomen omen jest Doom. Taka trudna zażyłość jest między nami, z jednej strony uwielbiam, z drugiej nienawidzę, głównie dlatego, że uległa zmianie geneza powstania potworów. Jako koneser zarówno gier i filmów, taka profanacja zabolała mnie bardzo. I na koniec parafrazując reklamy, odnosząc się do ekranizacji gier oczywiście, "Prawdopodobnie dlatego są to najgorsze filmy na świecie".

largo_lagrande

Zgadzam się, żaden wizjoner ale potrafi zrobić wciągający film jak Stoic czy Rampage. Ode mnie 6/10

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones