PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=483230}

Stoic

6,8 1 317
ocen
6,8 10 1 1317
Stoic
powrót do forum filmu Stoic

i na pewno nie dla wrażliwszych. Uprzedzam, że ukazana tutaj brutalność więzienna to nie bajeczka jak w "Shawshank", gdzie skazani za morderstwo byli uprzejmi i pomocni jak ministranci przy ołtarzu albo nawet "Prison Break", gdzie poza T-Bag'iem reszta więźniów budziła bardziej sympatię niż odrazę.
Opis filmu dosadnie streszcza to, co można tam zobaczyć. Choć dwie najbrutalniejsze sceny są pokazane trochę poza kadrem, to jednak filmowi nie można odmówić naturalizmu. Świetna konwencja filmu; przeplatanie jakby minionej akcji w celi i aktualnych zeznań współwięźniów sprawia że całość, pomimo z pozoru aż nazbyt prostej fabuły i monotonii, nie nudzi i pozwala z zaciekawieniem czekać na dalszy rozwój wydarzeń. Zauważyłem na forum, że istnieją podzielone zdania co do gry aktorskiej - według mnie wszyscy wypadli co najmniej przyzwoicie, a prawdziwy popis dał aktor grający dilera; miał chyba najtrudniejszą rolę i doskonale sobie z nią poradził.
Mocne 7/10.

ocenił(a) film na 7
guliver_filmweb

Podepnę się pod swój temat, bo mam jeszcze pewne przemyślenie odnośnie nie stricte samego filmu, ale bardziej okoliczności jego powstania; "Stoic", jak wiadomo, jest oparty na faktach i z tego co przejrzałem pobieżnie forum, dla większości jest to wielki plus. Zastanawia mnie, w jaki sposób odniosłaby się do tego filmu rodzina ofiary, jeśli takową posiadał, bo przecież był włóczęgą; nawet jeśli jednak był całkowicie sam na świecie to nawet z powodu jego samego i tego co przeszedł, kręcenie takiego filmu jest mocno kontrowersyjne. Ewentualna rodzina mogłaby sobie nie życzyć, aby ktoś zbijał kasę i wyrabiał sobie nazwisko na tragedii ich bliskiego; wersja alternatywna - nie miał rodziny, w takim przypadku również wydaje mi się nieetyczne, żeby zarabiać przez pokazywanie czyjegoś cierpienia, które ten ktoś w rzeczywistości przeszedł, nawet jeśli był jedynie nikomu niepotrzebnym włóczęgą. Pan Boll nie wydaje się mieć dużo skrupułów, dlatego nie uwierzę w jakieś górnolotne przesłanki o uczczeniu pamięci zamordowanego, bardziej skłaniałbym się ku najprostszemu wyjaśnieniu, czyli że dla kasy i sławy. Film oceniam wysoko, ale samo jego nakręcenie wydaje mi się mocno wątpliwe pod względem etycznym.

ocenił(a) film na 6
guliver_filmweb

faktycznie film nie jest dla wrazliwych. ja nie odwrwacam wzroku od mocnych scen w filmach, ale oglądanie sceny z wymiotami przeroslo moje mozliwosci przyswajania obrzydlistwa. Temu chlopakowi chyba nic gorszego nie mogli już zrobić. Dziwi mnie tylko to więzienie, w większosci zakladow karnych kontakt wzrokowy straznikow z tym co sie dzieje na celi jest obowiązkowy, a w tamtym byli obudowani jak w pudełku

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones