PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598016}
3,9 409
ocen
3,9 10 1 409
Auschwitz
powrót do forum filmu Auschwitz

Byłem w obozie w Oświęcimiu i wiem trochę na ten temat. Mogę stwierdzić, że reżyser jest
psychicznie chory. Szkoda, ze takich ludzi przybywa.

olcio1

Mógłbyś uściślić? Jestem zainteresowana może nie samym filmem, ale wizją obozów koncentracyjnych tego psychopaty.

ocenił(a) film na 6
kobra_a

A ja mieszkam w Oświęcimiu i jestem niesamowicie zainteresowany tym filmem. Chociaż i tak pewnie nie będzie go w polskich kinach - trzeba będzie go jakoś inaczej dostać.

Szczuri19

jest juz w sieci

Szczuri19

"w kinie". Filmy Uwe'go niedługo pewnie zaczną się ukazywać odrazu w sieci w DivX'ie bo nie znajdzie się dystrybutor DVD nie mówiąc o innych formatach.

olcio1

Przy tym wybitnym rezyserze to pewnie bedzie film - klapa.

ocenił(a) film na 3
olcio1

Film w połowie ukazany jest jako dokument i gdyby nie ten fakt, byłby beznadziejnie trywialny. Właściwie posunęłabym się do stwierdzenia 'dokumentalny banał'. Same sceny były niesamowicie subtelne, biorąc pod uwagę tematykę i tamtejsze realia. Szokująca natomiast jest ignorancja niemieckich uczniów. Podczas wypowiedzi niektórych 'perełek', ogarniał mnie wstyd, że to gatunek ludzki, któremu rzekomo empatia nie powinna byc obca. Z drugiej strony, domyślam się, że ciężko jest z podniesioną głową, na lekcji historii opwiadac o psychopatycznych skłonnościach i manii wyższości swoich rodaków, która nie do końca została zażegnana. Spodziewałam się czegoś prawdziwego [m.in. po samej zapowiedzi reżysera, którą film zawiera], nie edukacyjnej lury dla nieświadomej młodzieży.

ocenił(a) film na 3
olcio1

srx. pomylka ;>

ocenił(a) film na 7
olcio1

Dajcie mu w koncu spokoj to ze jest psychicznie, chory to nie znaczy ze jest glupi,nie piszczie takich bzdur,chociaz pokazuje,brutalna prawde 2 wojny swiatowej,W jednym z wywiadow taka tresc filmu,lepiej trafi do mlodziezy.

ocenił(a) film na 7
olcio1

W sumie to film dokumentalny , nie ma co szukać dziury w cały bo akurat nie lubicie tego reżysera ;p ja tam go lubię ;] , film też niezły !!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones