PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598016}
3,9 409
ocen
3,9 10 1 409
Auschwitz
powrót do forum filmu Auschwitz

Tzn. błąd jest w trailerze, ale w filmie zapewne dalej będzie. Operacja gazowania wyglądała
nieco inaczej. Ludzie nie zachowywali się tak jak to widać na trailerze. Nie będę wdawał się
w szczegóły (moderator zapewne nie przepuści, Filmweb czytają też dzieci), napiszę tylko że
po otwarciu komory ciała nie leżały bezwładnie na podłodze, tylko tworzyły piramidę. Skład
tej piramidy i sposób jej "tworzenia" pozostawiam domyślności filmwebowiczów (choć jest
to raczej oczywiste, tam trwała ostra walka o te kilka sekund życia i nie trudno się domyślić
kto był na szczycie piramidy, kto w środku, kto na dole).
Spodziewałem się że reżyser zdecyduje o pokazaniu "klasycznej" wersji gazowania, jeśli
jednak ten film ma być realistyczny to powinien pokazać tak jak to było w rzeczywistości.

reixen

HAAHAHAHAH czlowieku zastanow sie chwile co ty analizujesz? Rezyser? Realistyczny? Fakty historyczne? BLAD W TRAILERZE ???? HAHAHAHAHAHA
Usmialem sie po pachy mam nadzieje ze to taka prowokacja jakich wiele na fw ;)

btk86

Sorry, ale ten film reżyseruje Uwe Boll??!! Jeżeli ten film będzie się dział w latach wojennych to będzie nieźle:)

reixen

Ja mam pomysł, nakręć sequel! :)

ocenił(a) film na 3
vitari17

A nie zdziw się jak się okaże że ten film powstawał równocześnie z ekranizacją gry Blood Rayne. Skończy się rozwałką godną bękartów wojny - przyjdzie Rayne i rozwali Rudolfa Hoessa i reszte załogi i uwolni obóz:P. Albo powstanie sequel jak ocalały żyd trturuje członków załogi niczym młody Lecter katował morderców swojej siostry.

Trochę cynicznie żartuje ale po prostu jakoś trzeba nastawić się psychicznie na to że u Uwe'a wszystko będzie możliwe - zarówno szmira jak i porządny film - na razie z naciskiem na to pierwsze:).

A skoro przy błędach w trailerze to Uwe ma złe obszycia kołnierza. Załogi KL-ów nie nosiły na prawym kołnieżu typowych dla SS i Waffen SS run sig, tylko trupią czaszkę Totenkopf.

tc1987

Oczywiście, że nosiły. Poszukaj zdjęć esesmanów z załogi Auschwitz. Totenkopf mieli jedynie członkowie SS-Totenkopf. A w obozach nie cały personel składał się z jej członków. Zwłaszcza, że większość załogi to byli obcokrajowcy ( w większości Ukraincy), którzy o służbie w szeregach Totekopf mogli sobie co najwyżej pomarzyć, bo przyjmowano tam tylko Niemców. Tymczasową służbę w obozach często pełnili żołnierze Waffen- SS ( Traktowano to jako urlop po froncie) Doktor Mengele jako członek Waffen-SS został raniony na froncie i przeniesiono go do Auschwitz jako obozowego lekarza. Sam Rudolf Hoss z ss allgemeinemiał runy SS na kołnierzu. Błędy filmowe proszę panów zaczniemy wyliczać kiedy ukaże się pełna wersja. Trailer to trailer. Pewnie był sklejany jeszcze podczas początku kręcenia filmu. Pozdro.

ocenił(a) film na 3
polizeifurreich

Lubię ludzi którzy w ramach sprzeciwiania się cudzemu zdaniu argumentują a nie bluzgają na k i td. Wreszcie jakaś ulga:).

Jakby patrzeć dokładniej to fakt różnie z tym bywało. Ironia zabijanych w 1945 roku strażników obozów (np. Masakra jeńców w Dachau) było to że w ramach rotacji wielu prawdziwych sadystów nie byo wtedy w obozach, a służyli w nich często poborowi przymusowo wcielani do SS np. w drugiej połowie 1944 i w większości obrywali na dzień dobry za nie swoje czyny. Trochę przykre acz prawdziwe, tym bardziej że wielu prawdziwych zbrodniarzy ulatniało się wcześniej.

O urlopach też wiem, aczkolwiek i tak skłaniałem się ku temu że zazwyczaj pewnie otrzymywali naszywki w miejscu przydziału. Jak bym badał setki zdjęć strazników oboazów to może łatwiej byłoby badać średnio ale jednak wolę np. wojskowość Wehrmachtu i W-SS, niż splamione niewinną krwią "dzielne załogi obozowe":).

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones