PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=598016}
3,9 409
ocen
3,9 10 1 409
Auschwitz
powrót do forum filmu Auschwitz

Udalo mi sie obejrzec ten film i jedyny wniosek jaki mi sie po obejrzeniu,ze to
po prostu straszna amatorszczyzna.'Home made movie' o obozie koncentracyjnym.
Sceneria to jakis sklecony napredce kawalek pola z paroma budynkami,wagon towarowy,SS-mani butnie palacy papierosy i to ma byc ten horror jaki mial miejsce naprawde?! Juz nie wspomne o bledach w umundurowaniu jak obecnosc czarnych mundurow Allgemeine SS wsrod personelu obozu i to w czasie wojny.

Scena gazowania budzi po prostu zmieszanie.Nie wiem moze w sztuce teatralnej taki kiepski dramatyzm i nierealnosc by sie sprawdzila,ale nie w filmie.
Ofiary w komorze stoja,laza bez celu,troche po nawalaja w sciany i drzwi i sa zalatwieni.
A poza tym w komorze jest straszny luz.
W Auschwitz pakowano na scisk byle wiecej,a i gaz lepiej dzialal w tloku.

Kicha.Ani horror z tego nie wyszedl,ani film edukacyjny.
Jak ktos chce zobaczyc naprawde mocne filmy o eksterminacji to niech wybierze
bardziej 'mainstreamowa' 'Wojne i pamiec' albo 'Szara Strefe'.

ocenił(a) film na 3
Vaginator

Ale czy te czarne mundury nosili Niemcy, czy też ich np. ukraińscy pomocnicy? Standardem było w połowie wojny przekazywanie wielu mundurów Algemaine służbom pomocniczym, które przerabiały je na mundury polowe. pytam tylko jeszcze nie widziałem.

ocenił(a) film na 4
tc1987

W Auschwitz nie bylo personelu ukrainskiego. Byli w Sobiborze,Belzcu,Treblince. W filmie jeden SS-mann ma plaszcz Allgemeine SS z opaska ze swastyka na rekawie. Nie wiem-moze go lubil nosic;) Jak dla mnie to jest tylko jedno z wielu niedociagniec tego filmu,ktory jest blizszy gatunkowi 'Nazi-exploitation' niz filmowi historycznemu.

ocenił(a) film na 3
Vaginator

Masz rację, zapomniałem o tych Ukraińcach, ale to nie dziwne - zawsze jeśli idzie o II wojnę, bardziej interesuję się wojskowością - czyli lepszą pamięć mam w stosunku do dziejów jednostek W-SS, niż do bandziorów pokroju Hoessa i Mengelego. Pewnie sam jak już obejrzę stwierdzę podobne zdanie. A obejrzę na pewno - miałem dotąd zwyczaj obejrzeć dla śmiechu wszydtkie jego ekranizacje gier komputerowych, ten film będzie zupełnie nowym doświadczeniem:).

ocenił(a) film na 4
tc1987

Mengele zanim przydzielono go do Auschwitz byl bohaterem wojennym. Za wyciagniecie zolnierzy z plonacego czolgu dostal Zelazny Krzyz pierwszej klasy. A Hoess chcial isc na front,ale Himmler mu zabronil,bo za duzo wiedzial.

ocenił(a) film na 3
Vaginator

Ale nie przeczyłem że podczas służby w dywizji "Wiking" Mengele nie wykazał się odwagą. Lepiej dla niego by było jakby po powrocie do zdrowia wrócił do jednostki, nie kojarzył by się wtedy raczej źle. Nie da się zaprzeczyć że gość zszywający dzieci dla chorych eksperymentów zasługuje na dużo gorsze zdanie niż bandzior.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones